Haber

Belediye Dostluk Kentinde Çocuklara Yönelik Etkinlikler

Bodrum Belediyesi tarafından kurulan Hatay Arsuz Dostluk Kenti’nde depremzedelerin ihtiyaç sahiplerine yönelik çalışmalar yürüten Bodrum Belediyesi, çocuklara özel çalışmalarını sürdürüyor.

6 Şubat’ta 11 ilde hissedilen depremin ardından büyük yıkımın yaşandığı illerden biri olan Hatay’ın desteğiyle kurulan Bodrum Belediyesi Hatay Arsuz Dostluk Kenti’nde barınma, ısınma, beslenme ve sağlık başta olmak üzere temel ve özel ihtiyaçlar karşılanıyor. temizlik karşılanır. Ailelerinin yanında kalan depremzede ve depremzede çocuklara özel etkinlikler de düzenlenmekte olup, belediye personeli ve gönüllülerin büyük bir titizlikle ilgilendikleri etkinliklerdir.

Gönüllü uzmanlar ve çocuklarla özel olarak ilgilenen görevliler, gün içinde gerçekleştirilen etkinliklerle çocukların yaşadıkları travmanın etkilerini en aza indirmeyi hedefliyor. Kentte sabah egzersizleri sırasında resim etkinlikleri ve çeşitli oyunların yanı sıra müzikli çocuk oyunları da sahneleniyor. Ayrıca çocuklar yaş gruplarına uygun oyuncaklarla oynayarak vakit geçiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habercukurca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu