Haber

Okyanusta Yalnız! Şamandıraya Sarılarak 2 Gün Hayatta Kaldı

Brezilya’da tekneden düşerek okyanusta kaybolan balıkçı, 2 gün süren arama sonucunda sinyal şamandırasına tutunmuş halde bulundu.

Brezilya’nın Rio de Janeiro eyaletinin Atlantik Okyanusu kıyısındaki Sao Joao da Barra kentinden 25 Aralık’ta balık tutmak için açılan 43 yaşındaki balıkçı Deivid Soares, tekneden düşerek akıntıya kapıldı.

Ailesi endişelenince Deivid’in arkadaşları harekete geçti ve çevredekilerden yardım istedi. Okyanusta 2 gün süren arama çalışmaları kapsamında Soares, okyanusun ortasında bir sinyal şamandırasına tutunmuş halde bulundu.

Nasıl hayatta kaldığını anlattı

Başına gelenleri anlatan Balıkçı Soares, suya düştükten sonra 10 dakika teknesine geri dönmeye çalıştığını ancak okyanustaki kuvvetli akıntı nedeniyle başarılı olamadığını söyledi. Daha fazla yorulmamak için gömleğini ve pantolonunu çıkaran Deivid, 4 saat sonra ulaştığı sinyal şamandırasına çıkarak yardım beklediğini söyledi. Şamandırada beklediği 2 gün boyunca soğuktan öleceğini düşündüğünü belirten balıkçı, kaldırıldığı acil serviste yapılan sağlık kontrolünde ağır sıvı kaybı teşhisi kondu ve tedaviye başlandı. Kurtarıldıktan sonraki gün işine dönen Soares, “Hayata farklı gözlerle bakmak ve daha iyi bir adam olmak. “Orada olmak için ikinci bir şansım oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu