Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 6 yaşındaki çocuğa yönelik istismarla ilgili sözlerine tepki: Yakalandınız, kötü yakalandınız

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızıyla 6 yaşındayken evlendiği iddiaları hakkında ilk kez konuştu. Olayı “tam bir felaket” olarak nitelendiren Erdoğan, bunun asla kabul edilemeyeceğini ve süreci takip edeceklerini söyledi.

“TAM BİR TAHLİYEDİR”

Erdoğan konu ile ilgili olarak, “13 yaşında nişan, 14 yaşında evlenme gibi bir durumu asla kabul etmemiz mümkün değil. Küçük yaşlarda taciz iddiaları tam bir facia. Kimseye soru sormuyoruz. reşit olmadan evlenmek gibi konulardaki hassasiyetimiz her türlü ameli gereği gibi yerine getirmiştir.” söz konusu.

“PKK’NIN KAÇIRDIĞI KIZLARIMIZ İÇİN AYNI TEPKİYİ BEKLİYORUZ”

Muhalefetin konuyu suiistimal ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK’nın annelerinin kucağından alıp dağa götürdüğü ve liderleri tarafından tacize uğradığı 12-13 yaşındaki kızlarımız için de aynı tepkiyi bekliyoruz. ” konuştu

KILIÇDAROĞLU TEPKİ VERDİ

Erdoğan’ın tacizle ilgili sözlerine CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan tepki geldi. Sosyal medyada paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Erdoğan ‘Çocuk erken yaşta evlendiriliyor’ mu dedin? Ne konuşuyorsun, ne evleniyorsun? 6 yaşında bir çocuğa sistematik tecavüz ediliyor. , Şürekan yıllarca halının altında kaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu