Haber

İstanbul’da sigara kaçakçılığı operasyonu: 16 gözaltı

İstanbul 4 ilde sigara ve tütün kaçakçılığı yapan zanlılara yönelik düzenlenen operasyonda 16 zanlı gözaltına alındı. Operasyonda 48 milyon 442 bin boş makaron, 10 milyon 92 bin 560 dolu makaron, 2 bin 634 kaçak sigara, 320 kilogram nargile tütünü, 37 bin 180 yırtık bandrol, 63 bin boş sigara paketi, 8 sigara dolum makinası, 8 kompresör kaçak sigara yapımında kullanıldı. Çeşitli malzemeler ele geçirildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak olarak ürettikleri sigaraları piyasaya sürmeyi amaçlayan zanlıları yakalamak için çalışma başlattı. Ekipler, yaklaşık 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından zanlıların organize hareket ederek tır ve tırlarla İstanbul’a makaron (filtreli sigara kağıdı) getirdiklerini ve daha sonra bu makaronların depolarda depolandığını belirledi. atölyelere dönüştürülen farklı konutlar, işyerleri ve depolar. Kaçak tütünle dolu olduğunu gördü. Çalışmaların ardından ekipler, bu sabah İstanbul’un yanı sıra Yalova, Van ve Kocaeli’de 18 farklı adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonda 16 zanlı gözaltına alınırken, 48 milyon 442 bin boş makaron, 10 milyon 92 bin 560 dolu makaron, 2 bin 634 kaçak sigara, 320 kilogram nargile tütünü, 37 bin 180 yırtık bandrol, 63 bin boş sigara paketi, 8 sigara yeniden doldurma makine, 8 adet kompresör ve kaçak sigara imalatında kullanılan çeşitli malzemeler ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlılarla ilgili soruşturma süreçlerinin devam ettiği bildirildi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

narman-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu